Необходими съставки:
Рецептата:
Да, определено обичаме класиката. Обичаме пържените филийки и палачинките с мармалад от сини сливи. Но обичаме и вкусните предизвикателства, а рецептата за гофрети с брашно от тапиока и червено цвекло на прах е точно такава. Но честно казано, в тази така интересна рецепта предизвикателни са много повече съставките и външният вид на гофретите, а не толкова вкусът. Вкусът на гофретите с брашно от тапиока и червено цвекло на прах е страхотен, и най-лесният начин по който могат да бъдат описани е с една дума: ВКУСНИ! Zoya.bg пък е магазинът, в който можеш да откриеш всички по-интересни съставки и то в био-вариант.
- Първата стъпка от рецептата за гофрети с брашно от тапиока и червено цвекло на прах е подготовката на сирената. Настъргвате кашкавала и моцарелата на едро ренде. В купа разбивате яйцето, заедно със солта и кравето масло, което трябва да е меко, на стайна температура. Добавяте и водата, и отново разбивате.
- Към течната смес добавете брашното от тапиока и брашното от червено цвекло, и разбъркайте добре до получаване на хомогенно тесто. Добавете и настърганите сирена, след което с ръце омесете на тесто.
- Оставете тестото в хладилника за да стегне, за около 20 минути. Междувременно загрейте гофретника до готовност. Оформете топчета с еднакъв размер и печете в розовите гофрети до придобиване на апетитен цвят за около 4-6 минути.
Бележки:

Рецептата за гофрети с брашно от тапиока и брашно от червено цвекло определено спада към модерната здравословна кухня. Такива са също и кето-рецептите. Кето-рецептите, които следват правилата на кето-хранителен режим, в който напълно се изключват въглехидратите и се залага на високо-мазнинното хранене. Интересен и много вкусен кето-десерт е кето-чийзкейкът, както и рецептата за брауни с кокосово брашно. Здравословни и много вкусни могат да бъдат и солените рецепти, като рецептата за протеинов хляб, или пък рецептата за крекери с тиквени семки.
ДОБЪР АПЕТИТ!
Здравейте, дали може да се направи и на тиган или във фурна ?
Страхотни са! Много ми харесва липсата на бяло брашно.